jessicawinston84 jessicawinston84
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

If you spend 1 hours a week studying for English and 3.5 hours studying for math what is the ratio of time spent studying in math to studying for English?

Respuesta :

Otras preguntas

How many moles are in 22 grams of argon?
Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost? Enter your answer in the box. $?
Tomas makes balloon sculptures at a circus. In 88 minutes, he uses 132 balloons to make 22 identical balloon sculptures. Part 1 out of 3 How many minutes does i
1. Han Solo and Leia fall madly in love and have one child (Ben). What is the chance that they will have a child who is strong with the force? Leia is a heteroz
Lisa has three classes that each last 50 minutes what is the total number of minutes that the classes last
is a square two dimensional
Which of the following were likely factors that prompted Swift to write "A Modest Proposal?" Select all that apply. An overpopulation problem in Ireland Seve
Green Walls prevent the buildup of greenhouse gases in the atmosphere.TrueFalse
Which of the following is an example of an intrafaith religious conflict? a. Taliban leaders in Afghanistan destroying Buddhist monuments b. Arab nations decl
What type of plant cells does most photosynthesis occur?