malayka7 malayka7
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

Cost of 100 grams. Cereal=49p
Pasta=14p
Leah buys 400 grams of cereal and 250 grams of pasta.
Work out the total cost in £

Respuesta :

Otras preguntas

Mesopotamia translates to the land between two rivers the Tigris and the Euphrates why was this location crucial to the development of a civilization
Which argument best supports the idea that the electoral college should be eliminated
Explain what is meant by 'clarity' when it comes to setting goals for employees....
Arrange the steps of the decision-making process to solve a problem in the correct order.Generating alternativesEvaluating the resultsIdentifying the problemEva
What technique did Bryan use in this part of his speech to appeal to his audience?
Approximately how many years has the sun been active? 3.5 billion 4.5 billion 5.5 billion 6.5 billion
What is the quotient?
Help please i need help
Buyline is an e-commerce web site. it has come up with a promotional offer where buyers get a 60 percent discount on refrigerators if a minimum of 100 buyers ag
Hi help please————————————