mandeeyoung1
mandeeyoung1 mandeeyoung1
  • 24-10-2022
  • Mathematics
contestada

If joey walked east for 15 2/3 meters from home. Then, he walked west for 21 3/4 meters. How far was joey from home?

Respuesta :

Otras preguntas

What current solutions the world's leaders have suggested for slowing the growth of world population
Brandon buys a radio for 43.99 in a state where the sales tax is 7%
what is the unit rate in dollars per hour if u have 3.5 hours equals $10
what is the unit rate in dollars per hour if u have 3.5 hours equals $10
The process that releases energy from food in the presence of oxygen is ?
What does 4a+(9a+3) equal
Rod and Reel, Inc. manufactures and sells fishing rods. The company uses the equation P = 25r – 12,500 to estimate its profit P on the sale of r fishing rods.
Use the figure to help you find the weight (Fg) of the body if the tension in both wires is 3.7 newtons.
john left his home and walked 3 blocks to his school , as shown in the accompanying graph . what is one possible interpretation of the section of the graph from
How are the energy needs of plant cells similar to those of animal cells how are they different