darcylookbaddie darcylookbaddie
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada

3. 40 ounces of granola costs $6.52
a. How much does granola cost per ounce? (Give your answer to the nearest cent.) pleasee help

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What is the volume of the prism below?
This graph represents a proportional relationship between the number of months, x, data is used on a cell phone and the total cost of data usage, y. The equatio
What statement about the graph is true ?
A sum of money was sharedbetween Joan and Ngozi in theratio 5:3. If Joan's share was 40.00,how much was the original sum ofmoney?​
Inverse function of the function...? I’m slowly losing my mind...
Help please :) ? Which material is used to magnetically screen electrical equipment from unwanted magnetic fields? A: aluminium B : copper C : iron D :steel
who is speaking in the poem africa's plea a​
Will give brain-list Omar has a bag that contains pineapple chews, cherry chews, and peach chews. He performs an experiment. Omar randomly removes a chew from t
I need help with all four questions the answer choices are 1 law 2 law 3 law
I need help, pls help me?​