jbettsrrts jbettsrrts
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada




6 HEB sells blueberries for $2 per pound
and strawberries for $3 per pound. John
bought 4 pound of blueberries and x pounds
of strawberries. Which equation can be
used to find y, the total price John paid?
A y=3x+2
By=2x+3
Cy=3x+8
Dy=8x+3

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

What country colonized Brazil in the late 1400s?
What is the purpose of this letter?
Match the traits to the characters who appear in acts I and II of Macbeth
Terminal bronchioles eventually terminate in: A) alveoli B) bronchioles C) main (primary) bronchi D) glottis E) diaphragm
Help!!!!! Not the top one by the way..!
What action did President Johnson take regarding President Kennedy’s proposed Civil Rights Act? He vetoed the bill after Congress passed it. He convinced many l
How would you expect patronage appointments to affect the efficiency of government
total amount of charge present in 1 kg of electron​
Six less than twice a number x is four​
Why were shantytowns also called hoovervilles?