Tanitoluwasoubi
Tanitoluwasoubi Tanitoluwasoubi
  • 25-09-2022
  • Mathematics
contestada

Last month, Jorge bought 80 boxes of bananas for $5 each. How much did Jorge spend on boxes of bananas?

Respuesta :

Otras preguntas

What caused Britain to begin considering India's desire for independence?Gandhi's deaththe end of World War IIthe Salt Marcheconomic collapse​
Could the fighting over slavery have been peacefully resolved?
If salmon costs $6.45 per pound, what will be the total cost of 2.4 pounds of salmon?
A team of workers took 167.3 hours to complete a task. A smaller team of workers will complete the same task, but it will take them 1.25 times as long as it too
Which statement best describes how a tree and a mouse get the glucose they need as a source of energy?
The Ph of a solution that has a hydronium ion concentration [H3O+(aq)] of 4.3X10-5 mol/l is what? Another question is: Because tomato plants grow best in sligh
What is the probability that e) A fair coin lands Heads 6 times in a row? f) A fair coin lands Heads 4 times out of 5 flips? g) The bit string has exactly two 1
PLEASE HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!! Which scenario below best shows how local taxes support the economy? Income taxes pay for building a new state highway. Ga
I bought 5 gallons of gas for 1770 what is the unit price for gas per gallon​
help me....please. it is maths and i can't do it, brainliest will be given