1265221 1265221
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Sarah bought snacks for her team's practice. She bought a bag of chips for $1.56 and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $33.96. Write and solve an equation which can be used to determine jj, how much each bottle of juice cost.

Relax

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following statements about the impact of menopause is correct?
Which option identifies the step skipped in the following scenario? Eric is a newly hired engineer who has just ruined a prototype of a very expensive jet plane
The data in this table represents a linear function. What is the slope of this line? −2 −12 12 2 x y 6 −7 8 −11 11 −17 15 −25
Last one for points and brainliest UvU
PLEASE HELP! I WILL GIVE BRAINLIEST AND 100 POINTS! FIVE QUESTIONS! 1. A newborn giraffe weighs about 65 kilograms. How much does it weigh in grams?w 2. The ave
how to write "360.124" in expanded and exponential​ form
How do I solve this Thanks
describe your experience as ss1 students​
Fill in the blank Relate the law of conservation of mass to photosynthesis The Law of Conservation of Mass holds true in photosynthesis because the number of
A PAIR OF JEANS MARKED AT R450 IS SOLD AT DISCOUNT OF 25%.​