edemvor edemvor
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

4 ounces of Doritos for $4.20 or 16 ounces of potato chips for $6.40

Which is the better deal and by how much?

Respuesta :

Otras preguntas

Divide the difference of 18 and 3 by the sum of 1 and 2.
specify the multiplicity of the zeros
Suppose the points shown on the coordinate plane are vertices of a square. Which statements are correct? A) The length of each side is 5 units. B) The perimeter
Help help math math math math
if you brought 20 stamps for 0.45 each and 15 stamps for 0.32 each how much money did you spend on stamps
Kayla has 8 apples. she wants to give 3 fourths of the apples to her friends. how many apples will her friends get?
URGENT!! 30 POINTS!! Most scientists accept the hypothesis that the earliest life forms on earth evolved in an environment quite different from our own. Sort th
I need help ASAP. Measure of Variabilty Easy 30 points.
GIVING BRAINLIST AGAIN YOU MIGHT HAVE A CHANCE! Which inverse operation is needed to isolate the variable in the equation r + 8.9 = 17.4? Group of answer choice
Rafael has bought 24 pounds of dog food. he feeds his dog 3/8 pounds for each meal. for how many meals will the food last?