misolomon1127 misolomon1127
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Kenneth made a business trip of 232 miles. He averaged 54 mph for the first part of the trip and 62 mph for the second part. If the trip took 4 hours, how long did he
travel at each rate?

Respuesta :

Otras preguntas

Creamy or crunchy peanut butter? Why?
Which equation is an identity? 3w + 8 – w = 4w – 2(w – 4) –3y + 3 = –3y – 6 9 – (2v + 3) = –2v – 6 7m – 5 = 8m + 7 – m
find each unit price and decide which is a better buy (cheaper) Treated lumber $3.79 for an 8 foot board. or $6.18 for a 12 foot board?​
Can someone help me with this please
A. 25% B. 20% C. 10% D. 80% please show work :)
might just use all of my 900 remaining points on my next random questions​
A university using benefit segmentation and targeting students who want to get a degree quickly while still working full time would most likely focus on
Identify the sentence pair that maintains a consistent point of view. A. You should not try to solve the? world's problems. One can only solve your own problems
2/5x+(2 1/2x-1/2 ) please help I need to understand it this question is worth 98 points.
The perimeter of a rectangular rug is 24 ft. The length of the rug is 1 2/5 its width. What is the area of the rug?