ramlaaaltouma31 ramlaaaltouma31
  • 22-09-2022
  • History
contestada

A local store charges $1.97 per pound for bananas and $4.49 for a gallon of apple juice. What is the cost of 1.5 pounds of bananas and one gallon of apple juice? PLEASE SHOW WORK

Respuesta :

Otras preguntas

47,283 rounded to the nearest 100,000
the measure of the supplement of an angle is 30 more than twice the measure of the angle. find the measure of the angles
What is the answer to Sec (3.14/4) = ?
What times what equal to 17 and 25
What's the scientific notation of 0.000000109
What is the Latin root of benefactor
Erin buys a bag of peanut that weighs 3/4 of a pound later that week the bag is 2/3 full how much dose the bag of peanuts weigh now ? Show work !!
Multiply write each product in simplest form 5/8×24
how to write the standard form for Twelve and thirty-three thousandths?
A2+2a-3=0 solving equations by completing the square