kennedykaylee943 kennedykaylee943
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada

. The cost of a container of grapes is $2.40 and the cost of peaches
is $0.45 per pound. After Karen bought (x - 3) container of grapes
and y pounds of peaches, she had $5 left. How much money did she
have at first?

Respuesta :

Otras preguntas

what will i do to less my cocaine addiction.
Mitch is cutting wood to make a garden marker each garden marker changes the length of the piece of wood by -0.8 foot the length of the wood changes by a total
1. A narrator who is also a character in the story is? a. first person b. second person** c. third person limited d. third person omniscient 2. Which of the fol
Which of the following explains how polar molecules form? A. Electrons are more attracted to one of the atoms involved in a bond. B. The two atoms in a bond
Where is the acetylcholine produced and to where does it travel?
if ey/n+k=t what is y in terms of e,n,k and t
In circle c, r = 32 units. what is the area of circle c?
At a basketball game, a vender sold a combined total of 116 sodas and hot dogs. The number of sodas sold was three times the number of hot dogs sold. Find the n
Which polarizing vegetable is always eaten at a British Christmas meal?
Does spearmint gum have alcohol in it