yaya6988 yaya6988
  • 25-08-2022
  • Mathematics
contestada


A 6-pound bag of dog food costs $3.45. what is the unit price , rounded to the nearest cent

A 6pound bag of dog food costs 345 what is the unit price rounded to the nearest cent class=

Respuesta :

Otras preguntas

____ refers to the feelings of sexual attraction, desire, and preference an individual has toward others. group of answer choices
What is BMPER? Did its discovery come from basic or applied science? Explain your reasoning fully. 20 POINTS!!!!
What does this tile reveal about turkish culture after settlement into anatolia whap?
A vigorous workout raises body temperature and heart rate. Which two terms best describe these body changes? A. Natural selection B. Stimulus C. Homeostasis D.
How can (r)-2-butanol be converted to (r)-2-methylbutanenitrile? select all that apply.
Financial question. please help me
What does Cai Guo-Qiang’s use of gunpowder imply?
why is beowwulf a hero
give a formal defenition of leadership
What is the measure of z? 4 16 Z = y N X [?]√[ Give your answer in simplest form. Enter